Panuje powszechna opinia, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Dwie nauczycielki naszej szkoły, Pani Bożena Konieczna i Pani Monika Kotula, postanowiły hołdować tej zasadzie i tak narodził się pomysł Gminnego konkursu plastyczno – recytatorskiego. Panie wyszły z założenia, że im wcześniej dzieci przełamią strach związany z występowaniem przed publicznością, tym łatwiej będą w późniejszym okresie radziły sobie ze stresem. Dodatkową zaletą konkursu jest możliwość popisania się talentem plastycznym i aktorskim, a także poznanie wierszy niezbyt popularnych dotąd autorów.

Gminny konkurs recytatorsko – plastyczny, podobnie jak konkurs kroszonkarski, stał się tradycją naszej szkoły. Odbył się już po raz trzeci. W tym roku prezentowane były wiersze Danuty Wawiłow. W konkursie wzięło udział pięć szkół: Chmielowice, Domecko, Komprachcice, Wawelno i Ochodze.

9 maja uczniowie zmierzyli się w konkursie plastycznych. Dzieci, wykorzystując różne techniki, tworzyły cudowne prace, toteż jury nie miało prostego zadania.

Wyniki:

Klasa I

I miejsce – Agnieszka Smolin

II miejsce – Karolina Porczyńska

III miejsce - Magdalena Gozdek

Klasa II

II miejsce - Ewelina Łepek i Ewa Sosińska

III miejsce – Zuzanna Notka

Klasa III

I miejsce - Jakub Szypulski

II miejsce – Tadeusz Wencel

II miejsce – Wiktoria Baranowska

12 maja wybór najlepszych też nie należał do najprostszych. Dzieci recytowały pięknie, wkładając w mówienie całe swoje serce. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować nauczycielom, którzy tak wspaniale przygotowali swoich uczniów.

Wyniki

Klasa I

I miejsce – Patrycja Stach

II miejsce – Natalia Domino

III miejsce – Oliwia Grygas

Klasa II

I miejsce – Karolina Podkanowicz

II miejsce – Ewa Nicze

III miejsce – Adam Dobkowski

Klasa III

I miejsce – Julia Walecko

II miejsce – Anna Jurkowska

III miejsce – Sonia Gielnik

Atrakcją konkursu było przedstawienie pt. „  „, które zaprezentowali uczniowie ze szkoły w Ochodzach. Występ podobał się publiczności.

Prace wykonane, wiersze wyrecytowane, nagrody rozdane – co teraz?

Powrót do domu, a w kolejnym roku ponowne spotkanie na czwartym już Gminnym konkursie recytatorsko – plastycznym.

 

 
Tłumacz
Programy

Zegar